wz

VITAJTE!

Cezmín : http://cezmin.czweb.org/

 

http://krstni-rodicia.blog.cz

Do roku 2009 prajeme veľa zdravia, šťastia, spokojnosti a radosti do sýtosti.

ROSNIČKA

a súťaž - nesúťaž

Pri surfovaní po internete som natrafila na stránku, ktorá ma zaujala práve nápadom vystaviť na internete svoje porcelánové bábiky. Keďže mám spomienku na prvú žmurkajúcu bábiku s vlasmi nie celkom príjemnú, popozerala som si fotky bábik, ktoré iný človek s takou láskou zbiera a "komunikuje" s nimi ako so živými tvormi vzhľadom k tomu, že každá bábika má svoj príbeh už či miestom, kde bola zakúpená alebo emotívnym prijatím daru od blízkych a priateľov, čiže milým prekvapením k osobným sviatkom či Vianociam (dar pod stromček). Práve to sa mi na celom "príbehu" bábik najviac zapáčilo a keď som sa dozvedela, že Rosnička, vl. menom Tatiana organizuje súťaž vyzývajúc "ku kmotrovstvu" , neváhala som a v noci som všetko urobila popri práci na časopise a stránkach, čiže oddychové chvíľky som venovala tvorbe obrázku a hľadaniu vhodnej video skladby a krátkej rýmovačke venovanej bábike, ktoré som si vybrala. Ako dievča dediny, po celý život žijem v dedine, som si vybrala "VIDIECKY PÁRIK", ktorý mi hneď "padol" do oka, ako sa ľudovo hovorí. Zapáčil sa mi tak, že by som si ťažko vybrala nejakú inú bábiku... hoci... mohlo by mi byť jedno, ktorú z bábik si vyberiem ako krstniatko.

A ráno vo včasných hodinách som zaslala urobené a pripravené práce e-mailom na adresu pani Tatiany zvanej aliasom Rosnička.

Zúčastnila som sa a bola som milo prekvapená, keďže nápad Rosničky sa zapáčil nielen mne, chytilo sa ho viac návštevníkov stránok a tak sa rodinka "kmotrovcov" rozšírila... o tom si môžete prečítať na stránkach Rosničky: http://krstni-rodicia.blog.cz  

Trochu tvorby pre tie moje "bábikovské krstniatka...." a samozrejme "rosničky" a iné žabky pre pani Tatianu - ROSNIČKU, ktoré som podostávala od mojich známych v e-mailových textoch  počas dlhých rokov. Za viac ako desať rokov som odkladala všetko čo mi v e-mailoch posielali a nazbieralo sa toho na obrovské množstvo megabajtov, takže to postupne dám na stránky. Nie sú to moje obrázky a ani neviem zdroje, keďže moji známi  zdroje neuvádzali...  Pokiaľ má niekto na obrázky autorské právo, nech mi dá vedieť, aby som k obrázku uviedla zdroj a ak posúdi, že jeho obrázok nie je vhodné prezentovať na mojich stránkach, tak ho aj zmažem. Ďakujem za pochopenie a láskavosť.

K tomuto obrázku mám zvláštny vzťah, takto totiž pijú vtáčiky vodu vzadu v našej záhradke, kde máme "minilesík" z briez, lerbanu, borovíc, višní, broskyne, kríčkov zlatého dažďa, mandľovníka, kalín, krušpanu, tují, ruty. Ešte sa mi nepodarilo vyfotiť takto vtáčika ako z krhly pije vodu a pijú ju tam sýkorky, stehlíci, drozdy, vrabci, trasochvostíky a iné.

Tento obrázok mi pripomenul mojich synov, ako robili "štúdie" všetkého, čo na zemi objavili a presne takto si ľahli na zem a obzerali si objekty ich záujmu... na to sa nedá zabudnúť, to boli príjemné chvíľky života a veľkého množstva ich zvedavých otázok...

Kominárik....

tak tento obrázok mi pripomenul, ako naše dvojčence na starom dome "vymetali" rúru od sporáka a boli vysmiatí ako slniečka, keď som ich našla pri ich záujmovej činnosti, ešte nevedeli chodiť a odplazili sa mi v pekných bielych dupačkách z kuchyne von na dvor práve k rúre, ktorú som chcela vymetať (už nebolo toho veľa na vymetanie, sadze aj ochutnali, ale im nechutili).

 

 

 

  

 

Kniha návštev

KLIKNI!

Touto formou ďakujem Rosničke za dobrý nápad a faktom je, že dieťa hravé dieťa vo mne nezomrelo, naopak, práve teraz v dôchodcovskom veku mám pravé detstvo, ktoré som nemohla žiť ako dieťa... robím čo chcem, ako chcem, kedy chcem a nikto z rodiny ma neobmedzuje, naopak, synovia sa starajú o svoje rodiny tak, že ma ničím nezaťažujú a neobťažujú, riešia si svoje veci triezvo a samostatne a nečakajú odomňa nič, dokonca mi fandia a sú radi, že robím s počítačom a  sú mi nápomocní, keď niečo neviem pochopiť, učia ma keď treba a neviem si s niečím rady, pokiaľ to oni vedia, hlavne najstarší syn má so mnou priam božskú trpezlivosť.

Inšpiratívny človek

Navštívila som stránku Rosničky a začítala sa do jej úprimných riadkov tak, že som u nej nakoniec pobudla vyše dvoch hodín a dokonca som prišla aj k diplomu za čítanie bez prestávky.

Odporúčam si prečítať OSLAVY, zasmejete sa a pobavíte určite, je to písané pútavým spôsobom, opis "oslavy - narodeninovej párty" žartovne a text je dopĺňaný obrázočkami vystihujúcimi danú atmosféru chatovania. Veľmi milé... Ďakujem za príjemnú a veselú chvíľku a samozrejme, prídem znova niekedy, keď bude čas a chuť na čítanie a nie iba preto, že som krstná mama jej bábik, ale hlavne preto, že Rosnička je hravé stvoreníčko a dokáže prekvapiť rôznymi zaujímavými nápadmi, je prosto inšpiratívny človek.

Prajem šťastné a veselé  Vianočné sviatky všetkým ľuďom dobrej vôle a samozrejme, patrí sa poslať pozdravenie aj krsniatkam...

Jeden pekný večer si naše bábiky ľažkali a počúvali rozprávky ich láskavej majiteľky Rosničky...a že boli krásne... je faktom... boli o láske k životu...o priateľstve... o obetavosti... no a nepočúvajte také krásne slovíčka, ktoré idú z úst dobrého človeka... vidiecky párik aj zaspal a nasledovali nádherné sny o vzájomnej láske medzi bábikami a ľuďmi...

DAR od Kosáčka

13.12.2008

Oznamujem Vám, že 13.12.2008 sa konali krstiny vidieckeho párika.

Bábiky pod názvom vidiecky párik nemali svoje krstné mená. Po zrelej úvahe

dostali krstné mená:

 Tatiana a Jerguš

 

Odkazy na moje webové stránky

Cezmín:
http://cezmin.czweb.org 
Bylinky:
http://bylinky.czweb.org 
Cintorín:
http://cemetery.zaridi.to 
Svadba Chlebany:
http://svadbask.unas.cz 
Obec Horné Chlebany:
http://hornechlebany.unas.cz 
Jánska noc:
http://www.cbjanskanoc.webovastranka.sk 
Múdra ako rádio:
http://www.mudraakoradio.euweb.cz 
CB rádioamatérske hobby:
http://www.sweb.cz/agnesa 
Milujem pani P...:
http://milujempanip.wz.cz 
Vianoce:
http://www.vianocesk.wz.cz 
Veľká noc:
http://cbrsk2.pisem.net 
cezmin@azet.sk 
 

[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]