wz

 

 

[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

 
Zlatka, ďakujeme Ti za dobré priania

k narodeniu malej Samuely.

(Cezmín a spol.)

27.5.2009

Pozdrav zo Švédska od sympatickej autorky webových stránok

HELECA

 

   

 

.Priateľstvo a e-maily

Keď človek dostáva kopu kadejakej hlušiny prostredníctvom e-mailov, ktoré sú automaticky odosielané bez akéhokoľvek vzťahu k adresátovi, teda iba preto, že ho má vo svojom adresári, tak nadobúda časom už imunitu voči tomu a ako sú mu automaticky posielané, tak sú aj automaticky mazané a putujú do počítačového koša.

Iné je, keď Vám posielajú všeobecne rozosielané e-maily Vaši priatelia. Tam sa už človek  pozastaví s otázkou: pristúpil priateľ na hru a rozposiela e-maily aj on automaticky na moju adresu alebo uznal za vhodné mi to poslať, či lepšie povedané preposlať? A tu nastáva moment rozhodnutia... aspoň si to prečítam, keď už to je od priateľa a obvykle sa nájde jedna dobrá myšlienka v tom verejne šírenom e-maile, ktorú mi touto formou posiela, keďže je v kolotoči rôznych činností a časovo obmedzený, čiže nemá času nazvyš na podrobnejšie opisovanie toho ako sa cíti, čo robí, po čom túži, o čom sníva, čo by chcel dokázať a množstvo iných informácií, ktoré by jeho priateľa mohli zaujímať. Takto sa stalo i dnes 11. 3. 2008, kedy som dostala e-mail od CB priateľky Mirky s úprimným vzťahom k všetkému krásnemu nielen pre pohľad, ale hlavne v duši a písanom i hovorenom slove. Poslala mi krátku bájku o "Myši a pasci..." Keďže je Mirka zaneprázdnená množstvom prác na tvorbe novín, aspoň touto formou mi dala vedieť, že na mňa a naše priateľstvo nezabúda a neskôr napíše osobný e-mail. Bývam v obdobných situáciách ako ona, tak viem pochopiť jej tieseň s časom a dodržiavaním termínov.

Tu som pri koreni veci. S preposielanými e-mailami je to ako darmi, kedy človek musí pozrieť na darcu a podľa toho dar prijať či neprijať. Či dar prijať a  odložiť ho ad acta alebo ho  rozbaliť a uložiť na čestné miesto a podobne a podľa toho konať. Prijala som dar (e-mail), rozbalila ho (prečítala) a uložila na čestné miesto v srdci myšlienkou o priateľstve, ktorou ma ma moja priateľka chcela osloviť a dať mi najavo, že na mňa nezabúda.

Mirka, ďakujem! Prajem veľa šťastia a vytrvalosti s húževnatosťou, aby si naďalej tešila ľudí svojou tvorbou a láskavosťou srdca.

BAJKA O JEDNÉ MYŠI

Jednoho dne myš koukala skrz puklinu ve zdi farmáře a viděla jeho ženu, jak otvírá nějaký balíček. Jaké jídlo by asi mohl obsahovat? Ptala se. Ale když ho otevřela - hned měla odpověď. Uvnitř byla pastička....
Běžela přes dvůr farmy a upozorňovala všechny křikem :
" V domě je pastička, v domě je pastička!"
Slepice, kvokajíc a hrabajíc zvedla hlavu a říká:

“ Pane Myšáku, to je pro Vás vážný problém, ale ne pro mne. Já se kvůli tomu nemusím vůbec vzrušovat."
Myš se otočí na prase a vypískne:

“Pastička je v domě! Pastička je v domě!!“
Prase s ní soucítí a říká: “
Ale to je mi moc líto Pane Myšáku, ale já pro vás nemohu nic udělat, jenom se za vás modlit . Buďte opatrný a věřte mým modlitbám."
Myš vyrazí ke krávě:

“Pastička je v domě! Pastička je v domě!!”

Kráva říká: "Oh, Pane Myšáku, je mi tě líto,ale s mým nosem neponesu kůži na trh."
Tak se myš vrátila odmítnutá, se skloněnou hlavou do domu, aby se postavila tváří v tvář farmářově pastičce. Té noci byl slyšet v domě divný zvuk - jako by pastička dopadla svou kořist.
Farmářova žena ráno spěchala podívat se, co se stalo. Potmě neviděla, že se do pastičky chytila za ocas jedovatá zmije. A ta zmije ji uštknula. Farmář ženu rychle odvezl do nemocnice a domů se vrátila s horečkou.
Je známo, že horečka se léčí silnou slepičí polévkou a tak farmář zabil slepici.
Ale bolest jeho ženy pokračovala a přišli ji navštívit přátelé a sousedi. Aby je nakrmil, farmář zapíchnul prase.
Farmářova žena, se bohužel nevyléčila a umřela. Na pohřeb přišlo tolik lidí, že farmář musel zabít krávu, aby měl pro všechny dostatek masa..
Myš to všechno sledovala s velkým zármutkem skrz svoji puklinu ve zdi.
Proto, když příště uslyšíš, že má někdo problém a myslíš si, že se tě to netýká, vzpomeň si – když je někdo z nás ohrožen - všichni jsme v nebezpečí! Všichni jsme vynalézaví v tom putování zvaném "život". Musíme dohlížet jeden na druhého a poněkud napravit dodatečné usilí, že se eventuelně někdo z nás vzmuží.
POŠLI TO KAŽDÉMU KDO TI NĚKDY POMOHL, ABY VĚDĚL, ŽE SI HO VÁŽÍŠ. VZPOMEŇ SI - KAŽDÝ ČLOVĚK JE PODSTATNÁ NIT V TAPISERIJI DRUHÉ OSOBY. NAŠE ŽIVOTY JSOU PROPLETENY NAVZÁJEM.

Jedna z nejlepších věcí, která spojuje tento svět je: "PŘÁTELSTVÍ"
 

Pozdrav od pána Eduarda Kotrusa ma potešil

.

V Novom Roku prajem veľa zdravia a šťastia. Pre všetkých ľudí dobrej vôle  posielam spoločné želanie, ktorým môžeme naplniť poslanie Lásky na Zemi. Poteš týmto želaním aj svojich najmilších.

S Láskou a prianím všetko dobré - Eduard  - Systém Linux Suse 10.3
Táto správa bola vytvorená poštovým klientom "M2", ktorý je štandardnou súčasťou webového prehliadača Opera.
 

Náš pán starosta Bc.Mašír Janko

Aké máme novinky?

.
 

 .

(01. 12. 2007)

Takto sa u nás krája a tlačí kapusta...

...pán starosta Mašír ide príkladom, krája...

...medzitým Mária Novotná s ďalšími robí z vetvičiek striebornej jedličky malý vianočný stromček.

A chlapi tlačia...a tlačia... a tlačia....

K pánu starostovi pribudol ďalší pomocník mužského rodu, aby nebol sám medzi ženami...

...a potom to už išlo, chlapi nielen tlačili, ale aj krájali... a krájali... a krájali....

Vidíte, ako im to ide pekne "od ruky...(?)"

 

Bývalá pani starosta Helena Gálisová je i vo svojom vyššom veku stále čiperná a zapája sa do aktivít v obci, aj ona krája... a krája.... a krája..., pričom jej spolubesednice Emília Šatková s Emíliou Kačikovou (vpravo) a Anna Kluková s Irenkou Zelmanovou hovoria kadejaké novinky z obce... z pozadia všetky pozorne sleduje Mária Novotná.

A už je tu hlavné menu, ochutnávka vynikajúcich kapusných koláčov...

Pri dobrých kapusníkoch sa dobre zapisuje aj na prezenčnú listinu...

Úle na kolesách

V letnom čase, keď som bola na bicykli v poli, videla som veľký včelín na kolesách a dozvedela som sa, že je to poklad pána Paulena... včielky lietali a znášali nektár "o dušu" a robili bohumilú činnosť, okrem opeľovania znášali medík... tu sú plody práce včelára pána Paulena a jeho včielok robotníc...

Družné debaty o tom, ako bolo, je a bude...

Raz stretol jeden pán menom Jozef Paulen z obce Rajčany krásnu vílu, ktorá sa volala MEDOVÁ VÍLA a odvtedy prepadol medu, prosto med je jeho doménou a hobby, resp. včielky, ktoré tento med prinášajú do jeho "úľov na kolesách". Vidíte pána Jozefa Paulena so synom (veterinárnym lekárom) a s produktami svojej a včelej práce. Nie jeden druh medu je na výstavnom stolíku: agátový, hneď zjari, repkový v lete, neskôr horský a ešte ďalšie druhy... zaručene pravý včelí medík. V popredí je manželka pána Paulena, po našom, teda po domácky zvaná Štefka.

A do koho že sa to náš sympatický včelár pán Jozef Paulen zaľúbil? No predsa do Medovej víly menom Štefánia (Štefka) MEDOVÁ, našej rodáčky z Chlebian. 

Všetky Miesta kultúrneho domu boli obsadené návštevníkmi a koštovníkmi domácich kapusných koláčov, ktoré napiekli naše šikovné gazdinky.

Čo by za takú dobrotu dali hladujúce deti tretieho sektora tohoto sveta...

Kto pracuje, už tak býva, po práci vždy odpočíva.
Privonia si ružu bielu, oddychuje cez nedeľu.
Pomodlí sa, ruky zloží, ako káže zákon Boží.
A Ježiško v ruži kríčku, myslí na svoju mamičku.

Dary, darovanie, dar

Daruješ človeku rybu, nakŕmiš ho na jeden deň, naučíš ho loviť, dáš mu potravu na celý život.

Dary dávajte biednym s citom. Keď chceš pomôcť chudobnému, pomôž mu najprv ako človeku, potom ako chudobnému. (Matka Tereza)

Dávať je trvalejšie potešenie ako prijímať, pretože ten kto dáva, si to pamätá dlhšie. (Chamfort)

Darovať, to znamená, ako by si preklenul most cez priepasť samoty. (Antoine de Saint-Exupéry)

Dar, ktorý dáva na seba dlho čakať, je skazený, keď konečne príde. (Axel Oxenstierna)

Darovanému koňovi na zuby nepozeraj. (Slovenské príslovie)
Dlho očakávané dary už nie sú dary, ale splátky.

Do hrobu si odnášame len to, čo sme ľuďom rozdali. Čo sme si nechali pre seba, odíde spolu s nami. (Jaroslav Seifert)

ĎAKUJEME.SK

10 dôvodov prečo využívať "Ďakujeme.sk"

1. Pre darcov je to najpohodlnejší spôsob darovania. Môžu vás kedykoľvek podporiť - aj o polnoci.

2. Platby prostredníctvom internet bankingu su zaťažené najnižšími bankovými poplatkami. Je to najlacnejší spôsob ako darovať dar.

3.
Je to najjednoduchší spôsob ako získavať dary – žiadne obálky, žiadne poštovné, žiadne platenie honorárov ani priestorov, a pod. Systém získavania darov prostredníctvom internet bankingu si môžete stiahnuť i na svoju domovskú stránku.

4. Prostredníctvom DAKUJEME.SK vás môžu podporiť vaši podporovatelia bez ohľadu na to, či sú v Austrálii alebo na rieke Níl.

5. Priemerný dar poskytovaný na internete je 300 Sk.

6. Rozširujete skupinu svojich podporovateľov. Vytvorením svojej stránky na DAKUJEME.SK oslovujete nielen svojich darcov, ale mnohých iných neznámych ľudí, ktorí túto stránku navštívili - či už koli reklame na Google, alebo pretože ich sem pozvali ich priatelia.

7. Mnohé organizácie pri získavaní darov majú skúsenosť, že náklady s organizáciou kampane sú rovnaké ako suma, ktorú vyzbierali. Získavanie darov cez internet je finančne najefektívnejší spôsob. Nemusíte platiť priestory, občerstvenie, ani celebrity. Priemerne dosahujú náklady s realizáciou kampane/ zbierky až 15% - 20%. Pri získavaní darov prostredníctvom DAKUJEME.SK nepresiahnete 5%.

8. Na Slovensku až 40% domácností má dnes prístup na internet. 80% mladých ľudí vo veku od 16 až 25 rokov denno-denne je v kontakte s internetom. Je to vaša budúca generácia darcov. Má význam dať im o sebe vedieť.

9. Stránka, ktorú si vytvoríte na DAKUJEME.SK je vaším dielom. Umožňujeme vám, aby ste ju vytvorili podľa svojich predstáv, vložili do nej svoju foto, svoj príbeh, či venovali podporu človeku, ktorý je v núdzi.

10. Min poplatok v hodnote 4% používame na propagáciu DAKUJEME.SK: na zaplatenie kampane na Google, výrobu letákov, reklamu v tlačených médiách. Prostredníctvom tohto min poplatku prispievate aj na medializáciu vlastnej stránky.

Otázky a odpovede, pre tých ktorí získavajú dary

Ako funguje DAKUJEME.SK?
Táto stránka umožňuje získavať dary online, t.j. prostredníctvom internetbankingu, ktorejkoľvek organizácii, ktorú je možné vyhľadať na stránke. Tiež umožňuje získavať dary v prospech jednotlivcov. V tomto prípade však vyžaduje predloženie dokladov totožnosti obdarovaného, doklady o jeho zdravotnom stave, príp. štúdijných výsledkoch a pod. Rovnako vyžadujeme doklady o použití darov. Dôvera darcov je pre nás prioritou.

Existuje spôsob ako aktualizovať príp. doplniť krátky popis činnosti našej organizácie?

Áno. Navštívte linku " Ste nezisková organizácia." Následne kliknite na Viac: Konto MVO. Tu máte možnosť aktuálne upravovať profil svojej organizácie, ktorý je zverejnený na http://www.dakujeme.sk/ . .

Môžem získavať dary aj pre jednotlivcov, skupinu ľudí, prípadne pre organizáciu, ktorá nie je zaregistrovaná?

V prípade, že chcete získavať dary pre jednotlivca, je potrebné, aby ste nám poslali základné informácie o osobe, ktorej chcete pomôcť a špecifikovali na aký účel chcete získavať dary. Uveďte akú ma diagnózu/ problém a účel použitia darov. Budeme od vás požadovať potvrdenie o zriadení účtu, na ktorý budete prijímať dary a kópiu zdravotného stavu osoby, ktorej chcete pomôcť. Všetky tieto doklady odošlite na adresu: pomoc@dakujeme.sk. Po skončení zbierky budeme od vás požadovať kópie účtovných dokladov - podobne ako to od vás požadujú nadácie. tieto doklady nám potvrdia, že ste získané dary požili na vami stanovený účel. Prosím pochopte, že toto je jediný spôsob ako môžeme predísť tomu, aby bola zneužitá dôvera darcov.

Mám zaregistrovanú verejnú zbierku. Môžem získavať dary aj prostredníctvom DAKUJEME.SK?

Áno. Je však potrebné, aby ste nám poslali kópiu potvrdenia o založení zbierky, ktorú vám vystavilo Ministerstve vnútra, vrátane č. bankového účtu. V prípade, že uvažujete o registrácii zbierky a neviete ako na to odpoveď nájdete v článku Ako postupovať pri organizovaní verejnej zbierky uvedenom na tejto stránke.

Kedy budú dary poukázané na účet obdarovanej organizácie?

Všetky dary sú prijímané na účty DAKUJEME.SK zriadené v Slovenskej sporiteľni a Tatra banky. Na účet v Slovenskej sporiteľni sú prijímané dary poukázané z účtov VUB a Slovenskej sporiteľne. Na účet Tatra banky sú prijímané dary poukázané od klientov Tatra banky. Súčet všetkých darov poskytnutých organizácii v danom mesiaci je elektronicky poukázaný z oboch účtov DAKUJEME.SK na účet obdarovanej organizácie v prvý pracovný deň nasledujúceho mesiaca.

V prípade, že vaša organizácia má založený účet v Slovenskej sporiteľni alebo v Tatra banke, darovanú sumu (súčet všetkých darov) bude pripísaný na účet organizácie v prvý pracovný deň nasledujúceho mesiaca, t.j. v ten istý deň. Ak má vaša organizácia účet vedený v inej banke, darovanú sumu získate najneskôr do 3 pracovných dní.

Ako je zabezpečená bezpečnosť http://www.dakujeme.sk/../?

Všetky platby realizované prostredníctvom http://www.dakujeme.sk/../ prebiehajú v rámci platobných systémov jednotlivých bánk (internetbanking), ktoré sú štandardne zabezpečené pre prenos dát v elektronickom prostredí.

Aké sú transakčné poplatky? Do 31. októbra 2007

Do 31. októbra 2007, v rámci systému DAKUJEME.SK nebudú účtované žiadne poplatky spojené s transferom daru. Z darov budú odpočítané len bankové poplatky spojené s prevodom daru od darcu na účet prímateľa (obdarovanej neziskovej organizácie). Tieto poplatky sú strhávané Slovenskou sporiteľnou a Tatra bankou.

V tabuľke uvádzame akú sumu získa nezisková organizácia z daru v hodnote 100 Sk po odpočítaní poplatkov.

Dar

100 Sk

Bankový poplatok na vstupe a na výstupe 3 Sk + 3 Sk

6 Sk

Dar pripísaný na účet prijímateľa

94 Sk

Od 1. novembra 2007

Od 1. novembra 2007 budú účtované transakčné poplatky vo výške 4% z daru a bankové poplatky spojené s prevodom daru od darcu na účet prímateľa (obdarovanej neziskovej organizácie). Tieto poplatky sú strhávané Slovenskou sporiteľnou a Tatra bankou. Transakčný poplatok v hodnote 4% pokrýva náklady spojené so správou www.dakujeme.sk, t.j. komunikačné poplatky, správu a tvorbu web stránky a pod. Rovnako vysoký poplatok je strhávaný v prípade darcovskej SMS správy, ktorej správu zabezpečuje Donorské fórum.

V tabuľke uvádzame akú sumu získa nezisková organizácia z daru v hodnote 100 Sk po odpočítaní poplatkov.

Dar

100 Sk

Bankový poplatok na vstupe a na výstupe 3 Sk + 3 Sk

6 Sk

Transakčný poplatok DAKUJEME.SK

4 Sk

Dar pripísaný na účet prijímateľa

90 Sk

Ak ste nenašli odpoveď na svoju otázku, kontaktujte nás na adrese: pomoc@dakujeme.sk.

POMOC v NÚDZI

Pokiaľ hľadáte pomoc a potrebujete zbierku už či organizácia alebo súkromná osoba, na niečo konkrétne a nevyhnutné, kliknite na nasledujúci odkaz:

http://www.dakujeme.sk/pomoc-clanok

Aj na Slovensku môžeme mať lesnú divočinu so slobodne žijúcimi zvieratami. To je ozajstný dar, ktorý môžeme dať našim potomkom. Lesoochranárske zoskupenie VLK.


 
 


 

 

CB rádioamatérske hobby: http://www.sweb.cz/agnesa 

Milovaná príroda: http://www.cezmina.szm.sk/

Múdra ako rádio: http://www.mudraakoradio.euweb.cz/

Múdra akorádio: http://www.mudraakoradio.land.ru/

Jánska noc: http://www.cbjanskanoc.webovastranka.sk

Múdra akorádio: http://www.mudraakoradio.pisem.net/ 

[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]