wz

.[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

 

Majku zabil chladnokrvne 21-ročný mladík
Majkine telo našli v pondelok na okraji centra mesta, o niekoľko hodín neskôr zadržali policajti aj podozrivého Tomáša B. Podľa informácií žilinskej policajnej hovorkyne Jany Balogovej zadržaný muž sa pri vypočúvaní k vražde priznal, motívom boli peniaze. Mária  pracovala pre súkromnú spoločnosť poskytujúcu finančné pôžičky. 9. októbra odišla Majka na stretnutie s klientom a viac sa domov nevrátila. Vrah jej z peňaženky, ktorú mala pri sebe, ukradol 50 tisíc korún (1 660 €). Ružomberčan bol odsúdený teraz v mesiaci máj 2009 na 20 rokov väzenia. Krásnej mladej dievčinke sa už život nevráti, slabá náplasť  pre Majkinu rodinu.

Majka Guráňová bola študentkou Katolíckej univerzity v Ružomberku. Jej zmiznutie rodina nahlásila 9. októbra 2008. V osudný deň stihla ísť ešte Majka do školy na prednášky. Po nich mala namierené na dohodnuté pracovné stretnutie. Pracovala vo firme, ktorá sa orientovala na poskytovanie rýchlych pôžičiek. Posledným, s kým hovorila bol jej brat. Tomu oznámila, že ju čaká ešte jedno pracovné stretnutie. To však už bol posledný kontakt, ktorý s ňou mala jej rodina. Odvtedy nastalohrozivé ticho a po Majke akoby sa prepadla zem. Polícia hneď začala s pátraním so zapojením 110 policajtov, no vtedy bezúzpešne.

Viac a smutnej udalosti nájdete na stránke, kde si môžete pozrieť aj videozáznamy:  http://noviny.joj.sk/z-domova-zilinsky-kraj/3-12-2008/clanok/ludia-na-internete-odsudili-vraha-majky-guranovej-.html


 

HĽADÁ SA!

Mária Guráňová
vek: 25 rokov
výška: 173 cm
Kto ju naposledy videl alebo bol s ňou
VOLAJTE NA! 0948 450 006, 0948 777 062, 158

 

 

Prosím o pomoc!

 

Dostala som e-mailom prosbu o pomoc, ktorá bola zaslaná nejakej Danke od matky, pani Ivetky Guráňovej:

 

"Ahoj Danka ak môžeš nejako pomôcť mojej dcére, alebo niekto známy, pomôžte prosím. Posielam ti jej fotku. Dík za pomoc.

Iveta Guráňová

Vrah 25-ročnej Likavčanky Márie Guráňovej, Tomáš Benčo z Ružomberka, strávi vo väzení 20 rokov. Dohodu o vine a treste schválil 7.5.2009 popoludní na verejnom zasadnutí Okresný súd v Žiline.
Obvineného uznal za vinného z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Bol mu uložený trest odňatia slobody vo výmere dvadsať rokov, trojročný ochranný dohľad a povinnosť nahradiť škodu poškodeným stranám. Proti verdiktu súdu nie je možné odvolanie.
Ako sme mohli v TV počuť: "Nie sme spokojní s týmto rozhodnutím, lebo sme rátali, že dostane 25 rokov až doživotie. Takéto niečo sa v našich končinách nikdy neudialo. Počuli sme, že aspoň sto rokov nebol v Liptove a na Orave takýto prípad." Takto vyjadril nespokojnosť s výškou trestu v mene pozostalých otec zavraždenej, pán Ján Guráň.
Jej mŕtve telo našiel 1. decembra 2008 náhodný okoloidúci za budovou Galérie Ľudovíta Fullu v Ružomberku.
http://noviny.joj.sk/z-domova-zilinsky-kraj/7-5-2009/clanok/vrah-majky-guranovej-stravi-vo-vazeni-20-rokov-.html

 

Vrah Majky

 

Musíte mať nainštalovaný Adobe Flash Player

Svedectvo

http://video.joj.sk/videa/vypoved-kamarata-vraha-majky-guranovej.html

 

Tu na nasledujúcich www adresách sú ďalšie vídeá zo súdu:a miesta, kde Majku našli a vyhlásenie:

http://www.ruzombercan.sk/clanky/vrah-majky-guranovej-dostal-20-rokov-video-46307.html

 

http://www.ruzombercan.sk/clanky/vrah-majky-guranovej-s-20-rocnym-trestom-suhlasi-44646.html

 

.[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]